BANK OSNÓW 3

Nowa wersja programu BANK OSNÓW 3

GEOBID sp. z o.o. w Katowicach uprzejmie informuje, że z dniem 16 lipca 2012 r. rozpoczynamy sprzedaż nowej wersji programu BANK OSNÓW. Wersja ta jest zgodna z nowym rozporządzeniem Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 14 lutego 2012 r. (Dz.U. z 2012 r., poz. 352); oferuje eksport danych w formacie GML wymienionym w tym rozporządzeniu. W nowej wersji zmieniliśmy także bazę danych - obecnie program przechowuje dane w bazie SQL FireBird.

W związku z nowym rozporządzeniem wprowadziliśmy szereg nowych pól oraz dodaliśmy mechanizm umożliwiający przejście na nową numerację punktów osnowy dla sekcji układu 2000 i 1992. System zachowuje jednak stary numer punktu, dzięki czemu nie trzeba tworzyć od podstaw nowych opisów topograficznych. Do programu został dodany wygodny monitor zapytań SQL wraz z możliwością zachowywania przygotowanych zapytań do późniejszego wykorzystania, także przez osoby mniej doświadczone. Dodana została również archiwizacja danych podstawowych punktów osnowy geodezyjnej.

Podobnie jak w poprzedniej wersji, program współpracuje z programem EWMAPA umożliwiając wyświetlanie punktów osnowy na mapie oraz pozyskiwanie informacji o wskazanym punkcie.

Cena upgrade z wersji 1 i 2 BANKU OSNÓW wynosi 1490 zł netto. Pierwszy zakup programu to koszt 2900 zł netto. Licencja na ten program, jak i na inne nasze programy, jest wielostanowiskowa, bezterminowa i bez opłat okresowych.

BANK OSNÓW jest pierwszym z naszych programów dostosowany do nowych rozporządzeń wprowadzonych ustawą o infrastrukturze informacji przestrzennej (IIP). Obecnie trwają prace nad dostosowaniem kolejnych naszych programów, utrudnione posługiwaniem się tylko projektami rozporządzeń jeszcze niewydanych. Chcemy jednak, aby po wejściu rozporządzeń móc w ciągu kilku miesięcy zaoferować Państwu produkt zgodny z nowymi przepisami.

Już w chwili obecnej można składać zamówienia na nową wersję BANKU OSNÓW za pośrednictwem naszego formularza zamówień.

Chcemy zwrócić uwagę Państwa na cieszący się dużym powodzeniem nasz produkt, jakim jest geoportal powiatowy (katastralny). W chwili obecnej w naszej technologii wykonanych zostało kilkadziesiąt geoportali. Więcej informacji o geoportalach znajduje się na stronie: www.geoportal2.pl. Dla ośrodka dokumentacji szczególnie przydatna jest opcja zgłaszania robót przez Internet oraz wgląd geodety do listy zgłoszonych prac, automatyczne pobieranie danych ewidencyjnych, generacja wydruków w skali. Rozwiązanie to w znaczący sposób skraca czas obsługi wykonawcy prac geodezyjnych, a w przypadku gdy zasób jest zeskanowany czyni go niemal automatycznym.

Pełne wdrożenia systemu STRATEG wykonaliśmy w gminach miejskich Tarnobrzeg i Cieszyn. Na geoportalach tych miast można zapoznać się z efektami wdrożenia (http://tarnobrzeg.geoportal2.pl oraz http://miastocieszyn.geoportal2.pl).

Licznik